Gefco ödül kazandı

Tedarik zinciri hizmetlerinin global hizmet sağlayıcısı ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO Grubu, Almanya’nın Bonn kentinde düzenlenen 2018 Avrupa Otomotiv Lojistiği Konferansı’nda “İnovasyon Lideri” ödülüne layık görüldü.

Avrupa Otomotiv Lojistiği Konferansı’nda, otomotiv endüstrisinin tedarik zinciri liderleri, uzman danışmanlar, akademisyenler ve uluslararası kurum temsilcilerinin aralarında bulunduğu 23 kişilik bir jürinin değerlendirmesi sonucu, GEFCO’nun inovatif araç taşımacılık çözümü My Car Is There (Arabam Orada) uygulaması “İnovasyon Lideri” ödülünü aldı.

My Car Is There (MCIT) müşterilerin araçlarının kapıdan kapıya nakliyesini organize eden bir akıllı telefon uygulaması. Bu teknoloji, bireysel araçların taşınması için şirketler arası (B2B) ve şirketten tüketiciye (B2C) hizmet vermek üzere dijital platform çözümleri sunuyor. MCIT teknolojisi birkaç tıkla müşterilerine araçlarının yola çıkma ve hedefledikleri lokasyona teslim edilme sürecini, gerçek zamanlı olarak izleme ve takip etme imkanı sağlıyor.

Avrupa Otomotiv Lojistiği jürisi MCIT’i “nakliye sektöründe gerçek bir buluş” ve yeni pazar taleplerini karşılamak üzere iş modeli, süreç inovasyonu ve yeni teknolojilerin iç içe geçtiği bir model sunan harika bir kombinasyon olarak nitelendiriyor. GEFCO Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emmanuel Arnaud aldıkları ödül için “My Car is There uygulamasıyla İnovasyon Lideri ödülü aldığımız için çok gururluyuz” şeklinde yorum yaparken sözlerine şöyle devam etti: “GEFCO’da ekiplerimiz içinde inovasyon kültürünü teşvik ediyoruz ve onları bu alanda besliyoruz. MCIT, birlikte çalışırarak neler başarabileceğimizin harika bir örneğidir. ”