MANN+HUMMEL’in Türkiye’deki üretim tesisi, FORD Q1 sertifikası aldı

Filtrasyon çözümlerinde dünyanın önde gelen firması MANN+HUMMEL’in Kocaeli TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisi, Ford Q1 sertifikası aldı.

MANN+HUMMEL Türkiye fabrikasında 2016 yılından itibaren üretilen Ford Transit ve Ford Tourneo Courier araçlarına ait hava filtre sistemlerinin üretim süreçlerindeki başarısının ardından alınan sertifikanın ödül töreni 17 Ekim 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

MANN+HUMMEL’in FORD MOTOR COMPANY’nin tüm dünyadaki üretim tesisleri için potansiyel tedarikçisi olduğu anlamına gelen FORD Q1 sertifikası töreni FORD OTOSAN ve MANN+HUMMEL yetkililerinin yanı sıra MANN+HUMMEL fabrika çalışanlarının katılımı ile düzenlendi. FORD’un orijinal ekipman tedarikçilerine uyguladığı global kalite sistemi FORD Q1, şirketlerde üretim, tedarik zinciri, insan kaynakları, proje ve kalite süreçlerinin yönetimi ve yeterliliği gibi önemli konulara odaklanıyor.

MANN+HUMMEL Türkiye Genel Müdürü Eren Gitmiş, FORD yetkilileri tarafından kendisine takdim edilen FORD Q1 sertifikasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi; “MANN+HUMMEL olarak kurulduğumuz günden bu yana doğaya ve insan sağlığına öncelik vererek yenilikçi teknolojilere sahip ürünler geliştirip üretiyoruz. Filtrasyon, faydalı olanı zararlı olandan ayıran anahtar bir teknolojidir. İşte bu kilit noktanın önemini bilen şirketimiz; motorlu araçlar, endüstriyel uygulamalar, iç mekânlarda temiz hava ve sürdürülebilir su kullanımı gibi çözümler üretmektedir. Türkiye’deki tesisimizde de firmamızın değerleri doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonucu FORD tarafından orijinal ekipman üreticilerine verilen en önemli sertifika olan Q1 sertifikasının sahibi olduk. Bu süreçte emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma çalışmaları için, FORD OTOSAN yetkililerine de bizlere verdikleri destek için teşekkür ederim” dedi.

FORD OTOSAN yetkilileri tarafından FORD Q1 plaketi MANN+HUMMEL Türkiye Genel Müdürü Eren Gitmiş’e verildi ve Q1 bayrağı açılarak fotoğraf çektirildi. MANN+HUMMEL, günün anısına TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulundu ve bu özel günün hatıra plaketleri tüm çalışanlara hediye edildi. Tören, yetkililerin görüşmeleri ve çalışanların kutlamalarının ardından sona erdi.