Hankook ve Schmitz Cargobull stratejik işbirliğini 2022’ye kadar uzatıyor

Lastik üreticisi Hankook, Avrupa’nın öncü ticari araç treyleri üreticisiyle stratejik ortaklığını 2022’ye kadar uzattı. Sözleşmen, Ocak ayı başında Neu-Isenburg’da uzatıldı. Treyler ve motorlu araç gövdeleri için yarı treyler üretiminde uzmanlaşan Schmitz Cargobull, yenilikçi ürün ve hizmetleri sayesinde, verimli taşımacılık çözümleri için referans olarak değerlendiriliyor.

Premium lastik üreticisi Hankook, Schmitz Cargobull ile ilişkisini daha da büyüterek Avrupa çalışma koşullarına uyarlanmış, gelişmiş ve özellikle ekonomik treyler lastiklerinden oluşan eksiksiz lastik portfolyosunu sektör liderine sunmaya devam ediyor. 2013 yılında başlayan ve  3 yıl daha uzayacak olan ilişkinin başarısı, treyler üreticisinin 2017’de Hankook’a şimdiye kadarki tek lastik üreticisi olarak verdiği “stratejik ortaklık” ödülüyle ile de ortaya koyulmuştu.

Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Sanghoon Lee ortaklıkla ilgili olarak; “Hankook, çok sayıda uluslararası itibara sahip otomobil ve ticari araç üreticisinin orijinal ekipman ortağıdır. Son yıllarda lojistik sektöründe görülen güçlü büyüme nedeniyle, ticari araçlar ve kamyon treyleri için lastik işindeki ortaklıklar gittikçe daha önemli hale geldi” diyor. Hankook Almanya Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Dietmar Olbrich ise “Bir sektör lideri olarak Schmitz Cargobull, performans, verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından gerçekten yüksek taleplere sahip ve lastiklerimizin bu gereklilikleri tamamen karşılamasından gurur duyuyoruz,” diye ekliyor.

Merkez ofisi Horstmar, Almanya’da bulunan Schmitz Cargobull AG, ticari araç segmentinde Avrupa pazarının lideri konumunda. Schmitz Cargobull için Hankook kamyon lastikleriyle orijinal ekipman ortaklığı, özellikle Avrupa pazarına odaklanmaya devam edecek. Şu anda bu ortaklık dahilinde, verimli Hankook e-cube Max serisinin mega treyler ebatı olan  455/40R22.5 dahil olmak üzere 19.5 ve 22.5 inç aralığında dokuz treyler ebatını mevcut.. Uluslararası uzun yol kullanımı için son derece yüksek kilometre performansına sahip e-cube Blue serisi ve Hankook SmartWork serisinin yol dışı kullanıma yönelik lastikleri de ortaklık kapsamında Schmitz Cargobull’a tedarik ediliyor. Bunların yanı sıra bölgesel taşımacılığa yönelik geliştirilmiş SmartFlex serisi ve SmartControl ağır vasıta kış lastiği serisi de portfolyoya dahil.

İlgili partnerlik için özel olarak uyarlanan modeller, çevre dostluğu ve kilometre performansı alanlarında ön plana çıkarken, taşımacılık sektöründe özellikle önemli olan toplam sahip olma maliyet için de oldukça uygun. Hankook’un üstün kaliteli ağır vasıta lastikleri, Avrupa’daki bölgesel ve uluslararası ağır yük taşımacılığı için çok sayıda ödül sahibi olan Schmitz Cargobull treylerlerine doğrudan Schmitz Cargobull’un üretim tesislerinde monte ediliyor.