Rail Industry Show -Demiryolu, Altyapı ve Teknolojileri Fuarı’na tam destek…

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından desteklenen, 14-16 Nisan 2020’de Eskişehir ETO TÜYAP FUAR MERKEZİ VEVEHBİ KOÇ KONGRE MERKEZİ’nde gerçekleştirilecek Rail Industry Show -Demiryolu, Altyapı ve Teknolojileri Fuarı’na Eskişehir kamu kuruluşları tamdestek veriyor. Başta Eskişehir Valiliği olmak üzere Eskişehir BüyükşehirBelediyesi, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir OrganizeSanayi Bölgesi, fuarın doğru adresinin Eskişehir olduğunu belirterek, amacınave sektöre hizmet etmesi açısından fuara tam destek sağlayacaklarınıvurguladılar.

Eskişehir’in 100 yıldan fazla olan demiryolu geçmişinin inkar edilemeyeceğini söyleyen Eskişehir Büyükşehir Belediye BaşkanıProf. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, “Fuarın hem ülkemize hem de sektöre büyük fayda sağlayacak durum ve donanımda olduğunu belirtti.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Sn. Metin GÜLER,fuarın sadece demiryolu endüstrisine değil, aynı zamanda şehrin ticari dinamiklerine de hareket getireceğini vurguladı.

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Celalettin KESİKBAŞ; TÜLOMSAŞ Motor ve Lokomotif Fabrikası, URAYSİM projesidahilinde olan ve Alpu’da kurulumuna devam edilen Mükemmeliyet Merkezi ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Lojistik Üssü’nün, bufuarın Eskişehir’de yapılmasının haklılığını ortaya koyan çok önemli sebepler olduğuna dikkati çekti.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nadir KÜPELİ, konumu itibarı ile şehrin 100 yıla yakındemiryolu sektörüne hizmet verdiğini belirterek, şehirdeki sosyokültürelyapının, bu fuara ev sahipliği yapılmasının en önemli belirleyicisi olduğunu ifadeetti.

13 Nisan 2020 tarihinde, fuar açılmadan 1 gün öncedünyanın önde gelen konferans organizasyon firması Adam Smith Conferencesişbirliği ile Türkiye’de ilk kez, RailFin demiryolu ve hafif raylı sistemlerfinansman model ve olanaklarının masaya yatırılacağı uluslararası bir de forumdüzenlenecek. Fuar açılış törenini takiben, 1 gün öncesinde yapılacak forumdasöz alacak fon yöneticileri, finans uzmanları ve proje yöneticileri ilekatılımcılar ve ziyaretçiler, iş platformları yaratmak için bir arayagelecekler. Forum, yerli ve yabancı firmaların global anlamda işbirliğikurmalarına zemin oluşturmayı hedefliyor.

13-16 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecekorganizasyonlar, yerli ve uluslararası sektör oyuncuları ile demiryolufinansmanı profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Fuar süresinceaynı zamanda pazara katkı ve yön verecek akademik ve bilimsel konferanslar dagündem oluşturacak.