Hankook, 2018 IAA Ticari Araç Fuarı ile global pazardaki yerini güçlendiriyor

Premium lastik üreticisi Hankook Birmingham, İngiltere’deki Ticari Araçlar Fuarı'nda güçlü bir duruş gösterdikten sonra sıradaki Tire Köln’de de kamyon ve otobüs lastikleriyle aynı başarı beklentisiyle birlikte Hannover, Almanya'da 20 ile 27 Eylül arasında bu yılki ticari araçlar için düzenlenen 67. IAA hazırlıklarına da şimdiden tam hız başladı.

Şirket, IAA’nın “Yarına sürüş” mottosunu takip ederek otobüs segmentindeki mevcut pazar taleplerine cevap veriyor olacak. Bununla birlikte Hankook, sergi alanının iki yüz metrekaresinden fazla bir alanda ön, çeker ve treyler akslarının tamamını kapsayacak tam bir yol içi ve yol dışı kullanıma yönelik yeni lastik serisini tanıtacak. Hankook, beşinci kez katılacağı uluslararası en büyük ve en önemli kamyon fuarında, orijinal ekipman ortaklıkları bağlamında daha fazla büyümeyi hedeflediğini açıklayacak. Ayrı bir açık hava sergi alanında da şirket, ilerleyen dönem marka aktivitelerinin de önemini vurgulayacak.

Hankook Lastikleri Avrupa Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Tony Lee “10 yıldan uzun bir süredir ticari araç segmenti, Hankook’un tüm işletmesi için; özellikle de Avrupa kıtası için önemli bir hale geldi.” diye açıkladı ve ekledi: “Orijinal ekipman ortaklıklarımız, filo işbirliklerimiz ve ürün sıralamamız ile büyümemizi devam ettirmekteyiz. Tüm kamyon ve otobüs lastiği üretim ve tedarik zinciriyle ilgili olarak planlarımızı önceden yaptığımızdan, kendimizi daha da ileri götürmek ve daha fazla başarıya ulaşmak için hazırız. Dolayısıyla, yakın zamanda Avrupa komisyonu tarafından başlatılan anti damping vergilerinden de etkilenmiyoruz. Dünya çapındaki müşterilerimizle birlikte gelecek vaadeden bir gösteri için sabırsızlanıyoruz.”