Ege Fren olarak büyümeye devam ediyoruz

“2018 yılı ve sonrasında işbirliklerimizi geliştirmeye yönelik çalışmalarımız olacak. Sadece Sadece Lumag’la değil diğer çalıştığımız tüm firmalarla birlikte daha iyi bir sinerji yakalama arzumuz var. Bu zaman içerisinde kendi teknolojimizi de geliştirerek üretimimizi daha iyi noktalara çekmek istiyoruz. Kendi üretimimizden çıkan bütün ürünleri de hem yurt içi ve hem de yurt dışına satarak büyüme arzusuna sahibiz.”

Ege Fren Yedek Parça Müdürü Fatih Kömürcü

Automechanika İstanbul’da Lumag ile yaptığınız işbirliğine dair bilgiler verdiniz. İşbirliğinin detaylarından bahseder misiniz?

Ege Fren olarak 2016 yılında Lumag’ın Türkiye distribütörlüğünü aldık. Lumag firması Avrupa’nın önde gelen ağır vasıta disk üreticilerinden, disk balata üreticilerinden bir tanesi. 2017 yılında işbirliğimiz çerçevesinde güzel işlere imza attık. 2018’de de bunun artarak devam etmesini istiyoruz. Amacımız Türkiye’de var olduğumuz yerlerde marka bilinirliğimizi artırmak. Yine var olmadığımız yerlerde de mevcut olacak şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

İşbirliği çerçevesinde yurt dışına yönelik ihracat çalışmaları da yapılacak mı?

Lumag markalı disk balatalarını Türkiye’de satmak için bir işbirliğimiz mevcut. Bunu ülkemizin geneline yaymak istiyoruz. Atacağımız adımlarla buna yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık. Burada birlikte çalıştığımız servisleri Polonya’daki firmaya da götürdük. 2018 yılında da bunu yapmak istiyoruz.

2018 yılına dair şirketinizin genel hedefleri ve öngörüleri nelerdir?

Ağır vasıta dışında Lumag’ın elinde bulunan hafif ticari araç grubu var. Bunlar biraz daha küçük kamyonlar veya hafif ticari araçlar. Bu pazarı farklı bir marka ile satıyorlar. Şu anda yaptığımız çalışmalar doğrultusunda bu ürünlere yönelik de bir anlaşma yapmaya yönelik çalışmalarımız başladı. Belki 2018’in sonlarına doğru bununla ilgili de gelişmeler olabilir. Biz Ege Fren olarak hafif ticari grupta da bulunmak arzusundayız. Bunun için de hedeflerimizi belirledik ve çalışmalarımıza başladık.

2018 yılı ve sonrasında işbirliklerimizi geliştirmeye yönelik çalışmalarımız olacak. Sadece Sadece Lumag’la değil diğer çalıştığımız tüm firmalarla birlikte daha iyi bir sinerji yakalama arzumuz var. Bu zaman içerisinde kendi teknolojimizi de geliştirerek üretimimizi daha iyi noktalara çekmek istiyoruz. Kendi üretimimizden çıkan bütün ürünleri de hem yurt içi ve hem de yurt dışına satarak büyüme arzusuna sahibiz.