Gürsel Turizm’den Fenerbahçe Spor Kulübü‘ne özel Mercedes Benz’ler…

Fenerbahçe Futbol Takımı’nın kara yolculuklarında kullanacağı yeni Tourismo 15 RHD otobüsü, Gürsel Turizm tarafndan kulübe tahsis edildi.

Mercedes-Benz Türk ile personel ve okul taşımacılığının lider frması Gürsel Turizm, Süper Lig’in en iddialı takımlarından Fenerbahçe için bir kez daha güçlerini birleştrdi. Efsanevi teknik direktör Didi döneminden beri sarı lacivertli takıma hizmet veren Gürsel Turizm, 2016 yılından itbaren Fenerbahçe Spor Kulübü’nün karayolu resmi ulaşım sponsoru olmaya devam ediyor. 2016-17 futbol sezonunda takımları Fenerbahçe’ye tahsis etklerini belirterek, bu sefer de tercihini özel bir yeni Tourismo 15 RHD otobüsten yana kullandı.
Fenerbahçe Spor Kulübü Samandıra Can Bartu Tesislerinde düzenlenen teslimat törenine,
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetm kurulu üyeleri ile Gürsel Turizm
Yönetm Kurulu Başkanı Levent Birant, Yönetm Kurulu Üyeleri Hürer Gündüz, Türker Karahasan, Bülent Birant, Kerem Birant ve Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satş Direktörü Alper Kurt katldı.
Ocak ayında lansmanı gerçekleştrilen ve piyasaya sunulan yeni Tourismo 15 RHD’nin koltukları, Fenerbahçe takım otobüsüne özel olarak sarı-lacivert kumaş döşeme ile kaplandı. Standart donanımlı Tourismo otobüslerinden farklı olarak tuvaletn bulunduğu Fenerbahçe takım otobüsü, ayrıca alüminyum alaşımlı jantlara sahip. Hem sürücüsüne hem de yolcusuna en üst düzeyde konfor sunan yeni Tourismo 15 RHD; 3,7 metre olan dış yükseliği ve 12,3 metre olan uzunluğu ile ferah bir seyahat ortamı sağlarken, çif bölge (dual zone) kontrollü klima sistemi, otobüsün içerisindeki atmosferi daha da konforlu hale
getriyor. Isıtma ve iklimlendirme için kullanılan ön ve arka kontrol bölgeleri, aracın içinde
homojen bir sıcaklık dağılımı sağlayarak, sporcuların rahat bir yolculuk yapmalarına olanak
tanıyor. Yenilenen monokrom kokpitnde, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, yüksek çözünürlüklü renkli ekrana sahip yeni gösterge paneli ve yeni bir elektronik anahtar sistemi bulunan Tourismo’ya, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne özel olarak ayrıca uydu anteni de dahil edildi.