GAZelle NEXT Panelvan Türkiye’de satışta

Rusya’nın en büyük endüstriyel grubu olan Basic Element’in bir alt kuruluşu olan GAZ Grup, Türkiye'de GAZelle NEXT Panelvan satışına başladı. Araçlar Türkiye pazarında gövde hacmi 11,5 m3 ve 13,5 m3 olmak üzere iki versiyonda ve 61.760 TL'den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla GAZ Türkiye bayilerinde satışa sunulmuştur.

GAZelle NEXT Panelvan’ın ayırt edici özellikleri, geniş gövde hacmi, işlevsellik ve sınıfındaki en dolu temel konfigürasyonlara sahip olmasıdır. İki gövde hacim seçeneği mevcuttur: 11,5 m3 ve 13,5 m3. Gövde galvanizli çelikten imal edilmiştir. Özel kapak, 5 metreye kadar uzun yükleri taşımayı sağlar. Kolay erişilebilir yük bölmesi aracın hızlı ve basit bir şekilde yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlar. En dar sokaklarda dahi yüksek manevra kabiliyetine sahip olan GAZelle NEXT Van’ın arka kapıları açık konumda 90 veya 270 derece açıyla sabitlenebilmektedir.

Araç, yüksek mukavemetli yan duvar kaplaması ile yük bölmesini aşınma ve hasardan koruyan, özel su geçirmez ve aşınmaya dayanıklı kontrplaktan yapılmış zemin kaplamasını içermektedir.

GAZelle NEXT’in en önemli yapısal özelliklerinden biri: çift salıncaklı bağımsız ön süspansiyon – ile donatılmış güvenilir bir araç olması ve tam yüklü yoğun çalışma koşullarına uygun olarak üretilmiş olmasıdır. Kremayerli direksiyona ek olarak, çift güç rezervli fren sistemi, ferah ve konforlu kabin ve süspansiyon, iyi yönlendirme ve üst düzey ergonomi ve konfor sağlar. GAZelle NEXT’te sürüş ve konfora da büyük oranda katkı sağlayan joystick vites, usb çıkışlı dokunmatik dijital ses sistemi gibi ekstra özellikler de kullanıcıya sunulmaktadır.

GAZelle NEXT, GAZ Grubu’nun Sakarya’daki kendi montaj fabrikasında üretilmektedir. Sakarya’da GAZelle NEXT’in 6 versiyonu üretilmektedir: tek sıra ve çift sıra kabin, standart ve uzatılmış dingil aralıklı şasi, ve gövde hacmi 11,5 m3 ve 13,5 m3 olan iki van versiyonu.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel, “GAZelle NEXT en zor koşullarda çalışmak için tasarlanmış dayanıklı, güvenilir ve çok güçlü bir araç. Fiyat-kalite dengesine bakıldığında piyasadaki en iyi tekliflerden birini önermekteyiz. Ayrıca, ülke çapında 27 satış sonrası servis noktasından oluşan bir hizmet ağı kuran Şirketimiz müşterilerimize yedek parça ve servis olarak da yüksek düzeyde, kaliteli bir hizmet vermeyi taahhüt etmektedir” dedi.